دستگاه های تهویه مراکز بیمارستانی و درمانی

آلودگی هوا در مراکز درمانی

اکثر مراکز درمانی مکان هایی هستند که سطوح بالایی از میکرو اورگانیسم های بیماری زا تولید شده و به وسیله افراد آلوده، یا روش هایی که بافت های انسانی و مایعات بدن بیماران را دستکاری می کنند، انتقال می یابند. می توان گفت که افرادی که در این ساختمان ها حضور دارند در معرض ریسک بالایی از مواجهه با این پاتوژن ها می باشند.
علاوه بر آلودگی های میکروبی، در بسیاری از واحدهای درمانی مواد شیمیایی با اهداف مختلف استفاده می شوند که می توانند باعث ایجاد عوار ض سوء سلامتی در شاغلین گردند.

محصولات کنترل آلودگی در بیمارستان و مراکز درمانی


محصول شماره 1
دستگاه سیار تصفیه موضعی آلودگی هوا
Portable pollution Exhaustion and filtration system

در بسیاری از شرایط منابع ایجاد آلودگی هوا در یک جای خاص متمرکز نمی باشند در نتیجه استفاده از هود های ثابت جوابگوی نیاز کاربران نخواهد بود. برا چنین شرایطی می توان از دستگاه سیار تصفیه موضغی آولودگی هوا استفاده نمود.این دستگاه بدون نیاز به کانال کشی و هزینه های اضافی، هوای محیط کار راتا حد قابل توجهی تصفیه می نماید.
این دستگاه دارای یک هود قابل تنظیم می باشد که به راحتی بر روی منبع  تولید آلودگی متمرکز می شود و قبل از ورود هوا به سیستم تنفس کاربر، آن را مکش نموده و تصفیه می نماید نظیر این شرایط را می توان برای فعالیت های دندانپزشکی و جراحی فک و صورت و کار با دستگاه الکتروکوتر و جراحی لیزر مشاهده نمود.

ویژگی های دستگاه:

  • مجهز به فیلترهای تخصصی جذب مواد شیمیایی
  • مجهز به فیلتر هپا به منظور فیلتراسیون ذرات ریز
  • مجهز به سیستم ماوراء بنفش جهت حذف میکروارگانیزم های بیماری زا
  • قابل تنظیم بر روی منابع آلودگی
  • جابجایی سریع و آسان، بدون ایجاد صدای مزاحم و بدون نیاز به کانال کشیدن
  • رنگ های مختلف به سفارش مشتری
  • مجهز به لامپ UVC ضد ویروس

محققین شرکت تهویه و پالایش پارسیان مهر در مرکز رشد فن آوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران برای اولین با موفق به تولید دستگاه پرتابل تصفیه آلودگی های شیمیایی هوا ویژه محیط های شغلی شده اند.
در این دستگاه با استفاده از جاذب های اختصاصی طیف وسیعی از آلاینده های شیمیایی از جریان هوا حذف می شوند. این دستگاه بگونه ای طراحی شده است که می تواند هوای آلوده را قبل از ورود به منطقه تنفسی کاربر، برباید و تصفیه نماید. این دستگاه مجهز به سیستم ضدعفونی هوا می باشد و هوای خروجی از دستگاه ضمن تصفیه شیمیایی، از نظر وجود میکروب ها نیز پالایش می شود. در قسمت داخلی دستگاه لامپ UVC نصب شده است سطح فیلتر و سطوح داخلی دستگاه را ضد عفونی کرده و  ویروس ها و میکروبها در داخل دستگاه را از بین می برد. این دستگاه به راحتی جابجا می شود و مزاحمتی برای فعالیت های معمولی ندارد.

دستگاه سیار تصفیه موضعی آلودگی هوا

محصول شماره 2
دستگاه سیار هوای پاک
Portable Clean air system