دستگاه های تهویه قفس حیوان و پرنده خانگی

آلودگی های ناشی از حیوانات خانگی

عده کثیری از افراد جامعه علاقه زیادی به نگهداری حیوان در محیط خانه دارند اما به دلیل برخی آلودگی هایی که از حیوانات خانگی در محیط بویژه در فضاهای کوچک آپارتمانی منتشر می شوند نمی توانند به این تمایل خود پاسخ مثبت دهند و از این علاقمندی خود چشم پوشی می کنند.

نگهداری حیوان در فضای خانه های امروزی که مساحت زیادی ندارند می تواند مشکلاتی را بوجود آورد و حتی باعث شکایت و ناراحتی همسایگان نیز شود. مشکلات بهداشتی و بیماری هایی که بعضا دامن گیر بعضی افراد دوستدار حیوانات می گردند شامل مواردی چون آلرژی یا حساسیت به مواد دفعی ، پر یا موی پرنده یا حیوان خانگی می باشد  که می تواند واکنش سیستم ایمنی بدن را به دنبال داشته و حتی باعث بیماری های تنفسی شوند.

گرد و غبار مایت ناشی از حیوانات خانگی

طبق گفته محققان حیوانات خانگی واکنش آلرژیک را ایجاد نمی‌کند، بلکه آن چیزی که در خز یا موهای آنها وجود دارد مثل بزاق، عرق، ادرار و شوره (سلول‌های مرده پوست آنها) باعث بروز حساسیت به حیوانات خانگی می‌شود. به علاوه خز حیوانات خانگی می‌تواند آلودگی، غبار و سایر مواد حساسیت زا که در محیط بیرون است را  به دام بیاندازد و باعث عطسه و اشک ریزی شود . با وجود اندازه کوچک جوندگان و خرگوش ها، مو، شوره و بزاق روی خز آنها می‌تواند واکنش آلرژیک را در اطرافیان برانگیزاند.

همچنین ادرار جوندگانی مانند موش و همستر حاوی ماده‌ای شیمیایی و حساسیت زا برای برخی افراد است. تمام این موارد می‌توانند در هوا پخش شوند یا به ملحفه و مبلمان شما برسند و در نهایت سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کنند. موجودات میکروسکوپی که در پر‌های پرندگان زندگی می‌کنند نیز می‌توانند عامل بروز آلرژی باشند.

علاوه بر این، گرد و غبار ناشی از فضله‌ پرندگان می‌تواند واکنش‌های آلرژیک در برخی از افراد ایجاد کند. علاوه بر آلرژی، بیماری های انگلی نظیر کیست هیداتیک، توکسوپلاسموزیس و بسیاری دیگر از انواع بیمارها در اثر نگهداری غیر بهداشتی حیوانات خانگی می تواند به انسان منتقل شود.

همچنین بخارات آمونیاک که یک ماده بدبو و تحریک کننده است از طریق ادار حیوانات خانگی منتشر می شود که بسیار آزار دهنده است.
با وجود تمام مشکلات گفته شده، برخی تمایل به نگهداری حیوان خانگی دارند و تمامی مشکلات را نیز به جان می خرند. برای این دسته از افراد، استفاده از دستگاه های تصفیه هوای حیوان خانگی پیشنهاد می شود که در ادامه برخی از آنها معرفی می گردند.

آلاینده های چسبیده به موی، پر یا پوسته های ناشی از حیوانات خانگی

تهویه فقس حیوان و پرنده خانگی

یکی از جدیدترین روش های پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زای ناشی از حیوانات و پرندگان خانگی، استفاده از قفس هایی می باشند که در کنار آنها یک سیستم فیلتراسیون پیشرفته تعبیه شده است. در این سیستم ها با استفاده از مواد جاذب تخصصی، در سه مرحله آلاینده های ناشی از فضولات حیوانات و پرندگان و همچنین آلودگی هایی که از پوست بدن حیوانات و پرندگان در محل خواب و استراحت آنها جدا می شوند را تصفیه می نمایند.

در این سیستم ها که دهانه ورودی آنها در داخل قفس نزدیک به کف قفس طراحی شده اند، هوای آلوده داخل قفس به داخل دستگاه مکیده می شود. در فضای داخلی دستگاه، از لامپ های ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش استفاده می شود که کار از بین بردن میکروارگانیزم های بیماری زا را به عهده دارند. در مرحله بعد از یک بستر سلولزی به منظور تصفیه ذرات درشت مثل مو، پر و گرد و غبار درشت استفاده می شود.

در مرحله دوم فیلتراسیون از بستر جاذب فرآوری شده به منظور حذف بخارات آمونیاک و سایر آلاینده های ناشی از فضولات حیوانی استفاده می شود. در مرحله آخر نیز از فیلتر هپا که راندمان بالایی در حذف ذرات ریز دارد به منظور پاک سازی هوا از هر گونه مواد آلرژی زا و خطرناک استفاده می شود. این دستگاه می تواند در حفاظت دوست داران حیوانات و خود حیوان خانگی از ابتلا به ویروس کرونا موثر باشد.

این دستگاه در اندازه های کوچک برای پرندگان خانگی نظیر کاسکو، انواع طوطی، فنج، مرغ مینا و .. و اندازه های بزرگتر برای نگهداری از انواع حیوانات خانگی نظیر خرگوش، همستر، سنجاب، گربه، سگ و ... به سفارش مشتری و در رنگها و طرح های مختلف قابل تولید و عرضه می باشد.

قفس حیوان از جنسی طراحی شده است که به راحتی قابل شستشو بوده و به راحتی می توان آن را در هرجای فضای آپارتمانی قرار داد. همچنین، دستگاه تصفیه بدون ایجاد صدای مزاحم طراحی شده است و هیچ گونه مزاحمتی به همراه نخواهد  داشت.

دستگاه تصفیه آلاینده های ناشی از نگهداری حیوان خانگی

نوع دیگری از این دستگاه بدون قفس طراحی شده است که می توان با قرار دادن آن در مجاورت محل نگهداری یا خواب حیوان خانگی، آلاینده های متساعد شده از حیوان را تصفیه نمود. این دستگاه حجم زیادی را اشغال نمی کند اما می توان با قرار دادن آن در فضاهای آپارتمانی و ترجیحا در مجاورت فضاهایی که حیوان بیشتر تردد می کند یا جاهایی که حیوان در آنجا استراحت می کند، بخش زیادی از آلاینده ها را از هوای فضاهای آپارتمانی تصفیه نمود.